LG Gram 16Z90R-K.AAS8U1
LG gram 16” Lightweight Laptop, Intel 13th Gen Core i7 Evo Platform, Windows 11 Home, 16GB RAM, 1TB SSD, Gray
Amazon.com
LG Gram 16Z90RS-K.ADW8U1 16" 1TB WIN11H, Dynamic White
eBay
LG gram 16" Laptop, Intel Core i7 i7-1360P, 1TB SSD, Windows 11 Home, 16Z90R-K.AAS8U1
Walmart.com
Last updated on May 12, 2026 11:30 pm
Compare
  • 16GB LPDDR5 RAM – 16GB of memory to a substantial clock speed of 6000 MHz, we’re making it simple to do work and play with minimal buffering
  • 16″ WQXGA Non-Reflective IPS Display With DCI-P3 99% – Expand the realm of what’s possible using a 16” screen with a 16:10 aspect ratio that can make your visions come to life. The non-reflective screen helps maintain your focus and a bold DCI-P3 99% color gamut display adds a vivid touch to graphics.