Acer Swift X SFX14-41G-R0SG
Acer Swift X SFX14-41G-R1S6
Acer Swift X SFX14-41G-R1S6
eBay
Acer Swift X SFX14-41G-R0SG Creator Laptop | 14" Full HD 100% sRGB | AMD Ryzen 5 5600U | NVIDIA RTX 3050 Laptop GPU | 8GB LPDDR4X | 512GB NVMe SSD | Wi-Fi 6 | Backlit Keyboard | Windows 10 Home
Acer Swift X SFX14-41G-R0SG Creator Laptop | 14" Full HD 100% sRGB | AMD Ryzen 5 5600U | NVIDIA RTX 3050 Laptop GPU | 8GB LPDDR4X | 512GB NVMe SSD | Wi-Fi 6...
Amazon.com
Acer Swift X SFX14-41G-R1S6 Creator Laptop | 14" Full HD 100% sRGB | AMD Ryzen 7 5800U | NVIDIA RTX 3050Ti Laptop GPU | 16GB LPDDR4X | 512GB SSD | Wi-Fi 6 | Backlit KB | Alexa | Windows 10 Home
Acer Swift X SFX14-41G-R1S6 Creator Laptop | 14" Full HD 100% sRGB | AMD Ryzen 7 5800U | NVIDIA RTX 3050Ti Laptop GPU | 16GB LPDDR4X | 512GB SSD | Wi-Fi 6 |...
Walmart.com
Last updated on May 12, 2026 1:16 pm
Compare
  • Internal Specifications: 8GB LPDDR4X memory (maximum 8GB); 512GB NVMe SSD; 802.11ax Wi-Fi 6 Dual-Band 2.4 GHz and 5 GHz featuring 2×2 MU-MIMO technology; Bluetooth 5.2
Category:
Part Number
NX.AU6AA.001
Model
NX.AU6AA.001
Warranty
One-year International Travelers Limited Warranty (ITW)
Color
Gold
Release Date
2021-10-03T00:00:01Z
Size
14"