Acer Predator Triton 14 PT14-51-78B4
Acer Predator Triton 14 Gaming/Creator Laptop | 13th Gen Intel i7-13700H | NVIDIA GeForce RTX 4050 | 14" WUXGA 165Hz G-SYNC Display | 16GB LPDDR5 | 512GB...
Acer Predator Triton 14 Gaming/Creator Laptop | 13th Gen Intel i7-13700H | NVIDIA GeForce RTX 4050 | 14" WUXGA 165Hz G-SYNC Display | 16GB LPDDR5 | 512GB PCIe Gen 4 SSD | Killer WiFi 6E | PT14-51-78B4
+ Delivery *
in stock
NEW Acer Predator Triton 14 PT14-51-78B4 i7 RTX 4050 14" Laptop Notebook
Free delivery
out of stock
Acer Predator Triton 14 - 14.0" 165 Hz IPS - Intel Core i7 13th Gen 13700H (2.40GHz) - NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop GPU - 16 GB LPDDR5 - 512 GB PCIe SSD -...
Acer Predator Triton 14 - 14.0" 165 Hz IPS - Intel Core i7 13th Gen 13700H (2.40GHz) - NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop GPU - 16 GB LPDDR5 - 512 GB PCIe SSD - Windows 11 Home 64-bit - Gaming Laptop (PT1
+ Delivery *
out of stock
Amazon price updated: May 12, 2026 2:04 pm
* Delivery cost shown at checkout.
Last updated on May 12, 2026 2:04 pm
Compare
  • TRUST YOUR EYES – At 14” with a 16:10 aspect ratio and a WUXGA LED-backlit IPS LCD panel – this display clocks in with a 165Hz refresh. Farewell blur and hello clear, crisp high-octane gameplay.