Acer Predator Helios Neo 18 PHN18-71-77JT
Acer Predator Helios Neo 18 Gaming Laptop | Intel Core i7-14700HX | NVIDIA GeForce RTX 4070 | 18" WQXGA 2560 x 1600 165Hz G-SYNC Display | 16GB DDR5 | 1TB...
Acer Predator Helios Neo 18 Gaming Laptop | Intel Core i7-14700HX | NVIDIA GeForce RTX 4070 | 18" WQXGA 2560 x 1600 165Hz G-SYNC Display | 16GB DDR5 | 1TB Gen 4 SSD | Killer Wi-Fi 6E | PHN18-71-77JT
Acer Predator Helios Neo 18 PHN18-71 PHN18-71-77JT 18" Gaming Notebook - WQXGA -
Acer Predator Helios Neo 18 PHN18-71 - Intel Core i7 - i7-14650HX / up to 5.2 GHz - Win 11 Home - GeForce RTX 4060 - 16 GB RAM - 1.024 TB SSD SED, NVMe - 18"...
Acer Predator Helios Neo 18 PHN18-71 - Intel Core i7 - i7-14650HX / up to 5.2 GHz - Win 11 Home - GeForce RTX 4060 - 16 GB RAM - 1.024 TB SSD SED, NVMe - 18" IPS 1920 x 1200 @ 165 Hz - 2.5 Gigabit Ethernet - Wi-Fi 6E, Bluetooth - abyssal black - kbd: US Intl
Last updated on May 12, 2026 11:55 pm
Compare
Category:
Part Number
NH.QR5AA.002
Model
NH.QR5AA.002
Warranty
Color
Black
Release Date
2024-05-17T00:00:01Z
Size
18" WQXGA