Acer Nitro 16 AN16-41-R148
Acer Nitro 16 Gaming Laptop | AMD Ryzen 5 7640HS Hexa-Core CPU | NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop GPU | 16" WUXGA 165Hz IPS Display | 8GB DDR5 | 512GB Gen 4...
Acer Nitro 16 Gaming Laptop | AMD Ryzen 5 7640HS Hexa-Core CPU | NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop GPU | 16" WUXGA 165Hz IPS Display | 8GB DDR5 | 512GB Gen 4 SSD | WiFi 6E | RGB Backlit KB | AN16-41-R148
in stock
NEW Acer Nitro 16 Gaming Laptop AN16-41-R148 RTX 4050 16" WUXGA
out of stock
Amazon price updated: May 12, 2026 11:35 pm
Last updated on May 12, 2026 11:35 pm
Compare
Category:
Part Number
NH.QLKAA.002
Model
NH.QLKAA.002
Warranty
One-year International Travelers Limited Warranty (ITW)
Color
Black
Release Date
2024-05-24T00:00:01Z
Size
16 inch WUXGA